21 лютого – День рідної мови

“Своєї мови рідної і свого рідного звичаю вірним серцем держітеся. Тоді з вас будуть люди як слід, тоді з вас громада буде шанована і вже на таку громаду ніхто своєї лапи не положить”

Пантелеймон Куліш

Чому це важливо?

Тому що мова – це унікальна культурна спадщина кожної окремої національності на планеті. Чим багатша наша культурна спадщина – тим краще для всіх. Українська мова – одна з найбільш вокальних та милозвучних мов світу.

Чому важливо говорити українською?

Як мінімум – тому що це один із ключових елементів національної самоідентифікації. А ми – українці! Ми пишаємося цим!

Як би банально це не звучало, але мова – це справді душа народу, його інтелектуальний портрет, те єдине і невідворотне, що об’єднує всіх людей, те, чим пишеться історія народу. Тому всі народи світу цього дня будуть особливо монолітні, демонструватимуть красу саме своєї мови, розповідатимуть про те, що саме їхня мова – найдавніша, найсильніша і наймилозвучніша. І це нормально і природно, оскільки своє – завше найкраще.

Прості кроки до своєї мови:

• Вчитися, не боятися робити помилок, запитувати, цікавитися.
  • Читати книжки українською мовою, дивитися фільми українською мовою, слухати українську музику.
  • Писати українською мовою в соцмережах.
  • Знайти друзів, які хочуть перейти на українську, взаємно мотивувати.
  • Запровадити українську в родині, вчитися разом.
  • З незнайомими людьми, в магазинах, на касах, у сфері обслуговування говорити українською мовою.
  • Почати говорити з друзями українською мовою.
  • Почати говорити на роботі українською мовою.
  • Налаштувати українською мову сайтів та техніки.
  • Творити український простір.
  • Підтримувати українську культуру та медіа.
  • Запросити інших робити те саме.

Дружня шкільна родина ЗОШ № 30 відзначила Міжнародний день рідної  мови нестандартним фотофлешмобом.

Зранку діти й вчителі отримали потужний заряд інформації про рідну мову:

«Чому світ святкує цей день»

«Чому це важливо»

«Українська серед інших»

Насолодилися сучасними тематичними піснями у виконанні вокально-хореографічної студії «Чайка»

Кожен клас отримав «Долоньку» із завданням, яке повинен був вирішити протягом дня. Успішно розв’язали всі ребуси, знайшли відповіді, сфотографували й презентували свої успіхи.

Протягом дня було проведено акцію «Говоримо українською».

5-А клас знайшов речовину, яка врятувала життя хвальку, коли той тікав з торговиці. А хто цей хвалько? Лис Микита, який викупався в фарбі синього кольору. (казка І.Франка «Фарбований Лис»)

6-А клас успішно знайшов символ удачі, щастя й достатку, а також незмінний український оберіг від злих сил. Українська етнографія й фольклористика багата на обериги, але підказкою стало, що цей знак ще й кінській атрибут. Звісно ж , що це підкова.

7-А клас дуже швидко зрозумів, що мова в їхньому завданні йшла про «Кобзар». Знайти його в школі вже була не проблема.

8-А клас оперативно знайшов «Стародавню історію східних народів» і успішно підтримав флешмоб своєю колективною світлиною.

9-А клас добре знає, про яку Наталку йшлося в завданні і що саме подала вона в знак згоди на одруження. Адже зовсім недавно вони проходили «Наталку Полтавку» І. Котляревського. Дуже красива фотографія з рушником вийшла.

10-А клас добре вивчив тему «Займенник», що й допомогло знайти відповідь на питання «Які два займенника заважають водіям на дорозі» Звісно, що це  –  Я Ми.

11-А клас зробив свій фінальний портрет у дзеркалі. Дзеркало – це предмет, який показує кожному його обличчя, бо не має власного.

Всі молодці! Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови!

Поки живе мова — житиме й народ, яко національність …