На березі старого Дніпра розташувалась стара і нова 30 школа. Стара тому, що їй виповнилось 95 років, нова, тому що вона змінила інтер’єр на більш сучасний. Але головні новації за ці роки відбулися, звичайно, в освіті. Свій “просвітницький” літопис школа № 30 бере з далекого 1928 року. Потреба держави в інженерно-технічних кадрах і просто в грамотних робітниках під час будівництва Дніпровської ГЄС в далекому 1927 році зумовила відкриття вечірньої робітничо-заводської школи. З початком забудови соцміста (6-го селища) місцезнаходження самого приміщення школи змінювалось від вулиць Одеської та Басейної до старого корпусу сучасної Інженерної Академії. Перший випуск школи припадає на 1935 рік. За часів війни в приміщенні школи знаходився шпиталь. У жовтні 1943 року приміщення школи згоріло. 1946-1947р.р. можна сміливо назвати “другим народженням”. Школа відновлювалась за участю педагогічного й учнівського колективів. 70-80 рр.-”розквіт школи”.

Колектив школи неодноразово ставав переможцем всеукраїнських оглядів. Педколективи на чолі з Відишем А.Є., Артазєєвою Л.Г., Островською Л.П., Ульяновою О.І., Ястребовою В.Я. примножували традиції школи, прокладали місток між поколіннями 50-х і 80-х років. З прийняттям декларації про незалежність в 1993 року, за ініціативою директора школи Ястребової В.Я., школа набуває статусу “школи нового типу”, відкриваються класи поліхудожнього профілю.    Славу “Альма-матер” принесли її випускники, зокрема Балясна Л.К., в минулому Міністр освіти , Трегуб А.І., заступник головного лікаря лікарні № 3, Копан В.І., один з директорів комбінату Запоріжсталь, Кінебас Ю.Г., заступник гендиректора ЗАЛКу, Мєдвєдеєв П., звукооператор гумористичної програми , Валентин Наливайченко, екс-керівник СБУ та ще багато гідних громадян України.